Przechwytywanie domen

Przechwytywanie wygasłych domen

Przechwytywanie wygasłych domen powinno Cię zainteresować niezależnie od tego, czy już prowadzisz swój biznes w sieci, czy dopiero zamierzasz zabrać się za jego stworzenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przechwytywaniu domen i o tym, dlaczego takie domeny mogą okazać się dla Ciebie przydatne dobrze trafiłeś! Przeczytaj do końca i skorzystaj z naszej oferty przejmowania domen!

Przejmowanie wygasłych domen – jak to działa?

Proces przejmowania domen polega na ponownej rejestracji wygasłej domeny, czyli takiej, która nie została opłacona przez poprzedniego jej właściciela. Technika przechwytywania domen jest szczególnie znana w kręgach SEO – najlepsi specjaliści wiedzą bowiem, że domena z dobrą historią w wyszukiwarce jest warta o wiele więcej niż czysta domena z ładną nazwą.

Cały proces przechwycenia domeny należy zacząć od jej wyszukania. Pomaga w tym wiele narzędzi, głównie płatnych, które pozwalają nie tylko na znalezienie domen, które nie zostały przedłużone, ale również na oszacowanie wartości takiej domeny. Sam proces wydaje się mało skomplikowany, natomiast dostęp do narzędzi oraz wiedza na temat wartości domeny nie są już darmowe i mogą okazać się nieopłacalne dla zwykłego przedsiębiorcy. Tutaj z pomocą przychodzi nasza firma WEB DO IT – nasi specjaliści znajdą idealną domenę dla Twojego biznesu bez względu na to, czego potrzebujesz!

Potrzebujesz wsparcia w przechwyceniu domeny?

Zostaw e-mail i adres strony, a my sprawdzimy oraz przedstawimy jak możemy Tobie pomóc w procesie przejmowania domen.

  Wygasłe domeny i ich wpływ na SEO

  Wygasłe domeny okazują się przydatne zarówno dla nowych biznesów, jak i tych, które istnieją w sieci już od lat. Dlaczego miałbyś zainteresować się „używaną” domeną i do czego ją wykorzystać? Spieszymy z odpowiedzią!

  Przechwytywanie wygasłych domen – wsparcie dla nowych i istniejących biznesów!

  Każda domena, która zaczyna funkcjonować w sieci posiada swoją moc. Moc domeny zwiększa się między innymi dzięki linkom, które do niej pozyskamy w trakcie jej żywotności. Mogłoby się więc wydawać, że równanie jest proste – im więcej linków, tym lepsza domena. Jak jednak wiadomo, z wyszukiwarką Google nic nie jest takie proste – oprócz samej ilości linków liczy się także ich jakość oraz samo dopasowanie tematyczne do prowadzonej działalności.

  Jeśli zamierzasz więc, przykładowo, otworzyć internetowy sklep ogrodniczy, powinny zainteresować Cię domeny z tej branży. Kupując domenę z linkami np. z portali ogrodniczych czy nawet od sklepów konkurencyjnych (tak, jest to możliwe!) jesteś w stanie osiągnąć wysokie pozycje tuż po starcie biznesu. Natomiast na nowej domenie może trwać to nawet ponad rok.
  No dobrze, ale co w sytuacji, kiedy masz już swój internetowy biznes i nie w głowie Ci szukanie domeny. Czy wygasłe domeny można wykorzystać pod SEO? Oczywiście, że można, a nawet trzeba. Wygasłe domeny z interesującymi Cię linkami można przekierować na Twoją stronę docelową, dzięki czemu część mocy wygasłej domeny zostanie przekazana do Ciebie.
  Innym rozwiązaniem, preferowanym przez nas jest stworzenie strony zapleczowej, która będzie wspierała Twój biznes. Możesz przykładowo stworzyć blog czy mały sklepik z najpopularniejszymi produktami. Dzięki linkowaniu do swojej strony przekażesz jej część mocy posiadanych odnośników.
  Przechwyć mocną i sprawdzoną domenę
  Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i rozwiń swój biznes, dzięki przejmowaniu domen.

  Samodzielnie przejmowana domena niestety może okazać się toksyczna i zaszkodzić w procesie pozycjonowania. Wszelkie domeny przechwytywane przez nas są weryfikowane. Dzięki temu masz pewność, że domena nie jest szkodliwa.

  W zależności od sposobu przejmowania domeny czas realizacji zamówienia trwa od nawet 1 dnia do kilku tygodni.

  Cena uzależniona jest od wielu czynników takich jak branża, konkurencja, sposób przejmowania domeny i założonych celów. Koszt zakupu wolnej domeny rozpoczyna się już od 10 złotych. Cena przechwytywanej domeny, która trafi na licytację będzie zależeć od udziału konkurencji. Natomiast cena domeny odkupowanej będzie uzależniona od wyceny obecnego właściciela.