Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie long tail na długi ogon

Pozycjonowanie long tail przez wielu specjalistów uznawane jest za klucz do maksymalizacji konwersji i pionowych kresek na wykresach widoczności. Czym właściwie jest pozycjonowanie fraz z długim ogonem i czy faktycznie jest ono o wiele łatwiejsze a zarazem przynoszące lepsze efekty? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie!

Long tail – przykłady fraz z długim ogonem

Wyjaśnienie terminu pozycjonowania szerokiego powinno zacząć się od wyjaśnienia, czym tak naprawdę są frazy z długiego ogona. Najprościej mówiąc będą to bardzo konkretne zapytania, które użytkownik może wpisać w wyszukiwarkę. Po czym rozpoznać zapytania z długiego ogona?

 • Są bardziej szczegółowe niż ich ogólne odpowiedniki
 • Zazwyczaj cechują się mniejszą ilością wyszukań miesięcznie

Aby pokazać to na konkretnym przykładzie posłużmy się frazą Adidas. Jak sam wiesz, brand Adidasa jest bardzo znany, czego więc może szukać osoba, która wpisuję frazę Adidas w wyszukiwarkę Google? Bardzo wielu rzeczy, np. historii powstania marki, butów, dresów lub kodu rabatowego. Ale czego szuka osoba, która wpisuje adidas ultraboost woman black? Oczywiście konkretnego modelu butów w konkretnym kolorze.

Pozycjonowanie long tail - adidas
Jeśli więc prowadzisz sklep internetowy, który oferuje sprzedaż tego konkretnego modelu obuwia postaw na frazę long tailową – można ją dowolnie rozbudowywać dopisując na końcu słowa kluczowe takie jak sklep, sklep internetowy, ceny, cennik, tanio itp. Do wyboru do koloru, w zależności od tego, czego szukają Twoi potencjalni klienci!

Pozycjonowanie na długi ogon a szansa konwersji

Jak zostało wspomniane na początku wielu specjalistów twierdzi, że pozycjonowanie fraz z długiego ogona zwiększa szansę konwersji. W pozycjonowaniu nie ma sytuacji zero jedynkowych, ale śmiało można przyznać, że w większości przypadków tak właśnie jest.

Posłużmy się przykładem wspomnianego wcześniej Adidasa. Wyobraź sobie, że masz sklep sprzedający produkty tego producenta i bardzo chcesz wyświetlać się na hasło Adidas w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Na swojej drodze z pewnością napotkasz kilka przeszkód:

Jest to fraza bardzo ogólnikowa i osoby, które ją wpisują mogą poszukiwać różnych rzeczy, co oznacza, że intencją użytkownika wcale nie musi być zakup produktu - mogą poszukiwać np. historii powstania marki lub ich mediów społecznościowych.
Zazwyczaj o frazy bardzo ogólne walczą najwięksi gracze, którzy istnieją w sieci od kilkunastu lat i pozyskali setki wartościowych linków, podnosząc swoją poprzeczkę coraz wyżej.

Nawet jeśli uda Ci się już zdobyć tę wymarzoną pozycję na ogólną frazę, pomyśl o tym, jaka jest intencja Twojego użytkownika. Co jeśli szuka konkretnego produktu, którego akurat nie masz w swoim asortymencie? Pojawienie się w pierwszej dziesiątce na ogólne zapytanie jest możliwe, ale czy warte czasu i pieniędzy?

Potrzebujesz wsparcia przy pozycjonowaniu?

Zostaw e-mail i adres strony, a my odpowiemy i sprawdzimy jak możemy pomóc Ci w procesie pozycjonowania.

  Pozycjonowanie long tail – dlaczego warto się na nie zdecydować?

  Pozycjonowanie long tail zyskuje na coraz większej popularności. Nie tylko sklepy internetowe korzystają z tej metody – jest ona popularna wszędzie tam, gdzie jest duża konkurencja a próg wejścia bardzo wysoki. W dzisiejszych czasach, kiedy reklama w internecie jest najpopularniejszą metodą pokazania siebie, próg wejścia staje się wysoki w prawie każdej branży.

  Frazy z długiego ogona są wartościowe z kilku powodów:

  Mniejsza konkurencja – frazy long tailowe zazwyczaj odpowiadają na bardzo konkretny typ zapytania, dzięki czemu pojawienie się w TOP 10 jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku fraz ogólnych.
  Słowa kluczowe z długiego ogona są o wiele łatwiejsze w zaadresowaniu – budując widoczność serwisu warto skupić się na tym, kto szuka Twoich produktów i dla kogo ich szuka. Mimo, że twój produkt/ usługa może być odpowiedni zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci jeśli użytkownicy szukają tego w różny sposób, warto uwzględnić to podczas planowania strategii pozycjonowania.
  Frazy z długiego ogona dają nieskończone możliwości – decydując się na rozbudowę strony internetowej możesz cały czas szukać inspiracji w morzu słów kluczowych – nie masz żadnych ograniczeń – czegokolwiek szukają Twoi użytkownicy, możesz wyjść im naprzeciw. Wiemy, że żaden temat nie jest nieskończony, ale uwierz nam, że użytkownicy szukają na temat Twoich produktów czy usług o wiele więcej, niż Ci się wydaje!

  Pozycjonowanie szerokie – rozwijaj swoją stronę internetową z WEB DO IT!

  Pozycjonowanie szerokie to ogrom możliwości dla Twojej strony internetowej. Musisz pamiętać, że SEO to długoterminowy proces i zazwyczaj rynek jest już tak nasycony, że pojawienie się w TOP10 na bardzo ogólne frazy graniczy z cudem. W takich sytuacjach warto postawić na frazy z długiego ogona, które mogą okazać się świetnym posunięciem biznesowym!

  Rozpocznij pozycjonowanie LT
  Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i zdominuj swoją niszę!